نوشتن انگیزه نامه به همراه نمونه کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران

نمونه انگیزه نامه کارشناسی ارشد عمران

در این مطلب نحوه

نوشتن انگیزه نامه انگلیسی Motivation Letter یا Statement of Purpose (SOP) برای رشته مهندسی عمران را به همراه نمونه آموزش می دهم.

این نامه انگیزش برای کارشناسی ارشد Civil Engineering نوشته شده و برای اپلای کردن در مقطع post-graduate ارسال می‌شود.

آیا می توانیم

انگیزه نامه را از نمونه ها کپی کنیم؟

نکته: اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، نیاز به نوشتن انگیزه نامه دارید که در صورت کپی کردن محتوای نامه از دیگر نمونه ها، درخواست شما رد یا ریجکت می شود.

توجه: انگیزه نامه باید حتما از زبان شما نوشته شود. می توانید از

متخصص نگارش Motivation Letter درخواست کنید که برای شما نامه انگیزش بنویسید اما محتوای نامه باید گفته های شما باشد.

همانطور که می دانید موتیویشن لتر یکی از اساسی ترین بخش های درخواست تحصیل برای رشته ارشد است. پس حتما زمان کافی برای آماده کردن این نامه اختصاص دهید.

برای چندمین باز تاکید می کنم که کمیته پذیرش دانشگاه توجه ویژه ای به SOP خواهد داشت، پس برای آینده خود ارزش قائل شوید و مطالب کپی ارسال نکنید.

برای ثبت درخواست انگیزه نامه با شماره زیر تماس بگیرید:

• انگیزه نامه Motivation Letter

• نامه SOP
  • توصیه نامه اساتید
  • نامه برای فرصت مطالعاتی
  • نوشتن رزومه انگلیسی

فاضل احمدزاده – متخصص نگارش نامه های آکادمیک 09122237618

نمونه انگیزه نامه کارشناسی ارشد عمران با ترجمه فارسی

این انگیزه نامه در 5 پاراگراف تنظیم شده که در هر پاراگراف هدف را مشخص می کنم.

پاراگراف اول – ارائه هدف از نامه و سابقه تحصیلی

I am very glad to be applying for the Master of Science program in Civil Engineering offered by Bologna University for the first semester of 2017. I am a proud Civil Engineer, with an emphasis in Project Management from University of Ljubljana. I am a very dedicated, disciplined and intellectual person, which allowed me to graduate with a 18.5/20 GPA, never having to repeat any of my courses, or retake the exams.

من بسیار خرسندم که متقاضی برنامه کارشناسی ارشد مهندسی عمران ارائه شده توسط دانشگاه بولونیا برای ترم اول سال 2017 هستم. من یک مهندس عمران با تأکید بر مدیریت پروژه از دانشگاه لیوبلیاناهستم. من یک فرد بسیار متعهد ، منضبط و روشنفکر هستم که به من اجازه داد تا با معدل 4.2 از 5 فارغ التحصیل شوم ، هرگز مجبور به تکرار هیچ یک از دوره هایم نشدم ، یا امتحانات را دوباره بدهم.

پاراگراف دوم – معرفی مهارت ها و نحوه ورود به دانشگاه

Although I was born in Slovenia and my native language is Slovenian, I also consider English to be one of my native languages, because when I was 5 years old my parents took the amazing decision of moving to the United States where I lived five years during my childhood. This opportunity gave me many advantages in life. The first being; to have not one, but 2 native languages and second it taught me to learn, live and be educated by diverse cultures. This is one of the reasons I am very motivated to study in Italy and learn from its excellent professors from one of the most recognized institutions in Italy.

اگرچه من در اسلوونی متولد شده ام و زبان مادری من اسلوونیایی است ، اما من انگلیسی را نیز یکی از زبان های مادری خود می دانم ، زیرا وقتی 5 ساله بودم پدر و مادرم تصمیم شگفت انگیزی در مورد عزیمت به ایالات متحده را گرفتند که من 5 سال در دوران کودکی در آنجا زندگی کردم. این فرصت مزایای بسیاری در زندگی به من داد. اولین مورد؛ داشتن 2 زبان مادری و دوم اینکه به من یاد داد که فرهنگ های متنوعی بیاموزم ، زندگی کنم و آموزش ببینم. این یکی از دلایلی است که من برای تحصیل در ایتالیا و آموختن از اساتید عالی آن از یکی از موسسات شناخته شده در ایتالیا بسیار انگیزه داشتم.

پاراگراف سوم – دلیل انتخاب ایتالیا و دانشگاه برای ادامه تحصیل

Everyone throughout their lives dream of traveling or living in some country around the world, for me that has always been Italy. A week ago, an opportunity was presented to my friend to study his masters in Italy, and ever since I started to find an opportunity for myself to finally live where I have dreamt of my whole life, study what I love and to be close to the person that I see myself spending the rest of my life with. I started to search different MSc degrees for civil engineering in universities near Bologna, investigating all the courses and its competences in different areas. I was recommended the Bologna University and I found that it is top university in Italy according to the QS World University Rankings® 2018. Therefore, there was no question that this is where I would want to obtain my master’s degree, not only was it the best university in Italy but it offered a program that had everything I was looking for.

هر کس در طول زندگی خود آرزوی مسافرت یا زندگی در بعضی از کشورها در سراسر جهان را دارد ، برای من که همیشه ایتالیا بوده است. یک هفته پیش فرصتی برای دوستم فراهم شد تا کارشناسی ارشد خود را در ایتالیا تحصیل کند و از آن زمان که من شروع به پیدا کردن فرصتی برای خودم کردم تا سرانجام در جایی زندگی کنم ، جایی که رویای کل زندگی من بوده و رشته ای که عاشقش هستم را تحصیل کنم و در کنار کسی باشم که دوست دارم بقیه عمرم را با او می گذرانم.

من در دانشگاه های نزدیک بولونیا به جستجوی رشته های مختلف کارشناسی ارشد برای مهندسی عمران ، و تحقیق در مورد کلیه دوره ها و مهارت های آن در حوزه های مختلف پرداختم. به من دانشگاه بولونیا توصیه شده است و فهمیدم که براساس QS World University Rankings® 2018 ، دانشگاه برتر ایتالیا است. بنابراین ، هیچ شکی نیست که در اینجا می خواهم مدرک کارشناسی ارشد خود را بگیرم ، نه تنها بهترین دانشگاه در ایتالیا است بلکه دوره تحصیلی را ارائه می دهد که هر آنچه را که می خواستم داشت.

پاراگراف چهارم – دلیل انتخاب ارشد عمران برای ادامه تحصیل

Admission into this program would be a step towards becoming a better and more educated civil engineer. It is a perfect addition to the knowledge I obtained in undergraduate school, where I have acquired strong principles of physics and mathematics for planning design, construction, and operation of infrastructure projects. I hope to learn and explore more in structural and non-structural fields, obtaining knowledge in mitigation of natural and anthropic hazards and risk management. This giving me the perfect tools and knowledge not to only design structures and infrastructures but to be able to evaluate their environmental impacts. I also hope to reinforce and perfect previous experience and education on how to plan, control and manage different civil engineering projects.

ورود به این برنامه گامی به سوی تبدیل شدن به یک مهندس عمران بهتر و تحصیل کرده تر است. این علاوه بر دانش کاملی است که در دوره کارشناسی به دست آوردم ، جایی که من اصول محکمی از فیزیک و ریاضیات را برای برنامه ریزی طراحی ، ساخت و بهره برداری از پروژه های زیرساخت کسب کرده ام. امیدوارم در زمینه های ساختاری و غیرساختاری ، کسب دانش بیشتری در زمینه کاهش خطرات طبیعی و انسانی و مدیریت ریسک کسب اطلاعات بیشتر داشته باشیم. این به من ابزار و دانش کاملی می دهد که نه تنها ساختارها و زیرساخت ها را طراحی کنم بلکه می توانم تأثیرات زیست محیطی آنها را ارزیابی کنم. من همچنین امیدوارم که این دوره، تجربیات و تحصیلات گذشته را در مورد چگونگی برنامه ریزی ، کنترل و مدیریت پروژه های مختلف مهندسی عمران تقویت و بهبود بخشد.

پاراگراف پنجم – دلیل موفقیت من در ارشد عمران

Considering my academic performance so far and my longing to enrich my knowledge in civil engineering, personal and professional experiences. As a determined and self-motivated person, I am confident that I will be an excellent addition to the university and the MSc program

Thank you very much for considering my application and I am looking forward to hearing from you.

با توجه به عملکرد دانشگاهی من تاکنون و اشتیاق خودم برای غنی سازی دانشم در مهندسی عمران ، تجربیات شخصی و حرفه ای. من به عنوان یک فرد مصمم و با انگیزه خود اطمینان دارم عضو عالی برای دانشگاه و برنامه کارشناسی ارشد خواهم بود.

از اینکه درخواست من را در نظر گرفتید بسیار متشکرم و مشتاقانه منتظر شنیدن شما هستم.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها